Chirurg plastyczny to doświadczony lekarz przeszkolony w zakresie podstawowych umiejętności chirurgicznych, kontaktów z pacjentami i leczenia urazów oraz specjalistycznych dziedzin, w tym chirurgii plastycznej, modelowania sylwetki, przeszczepiania skóry, leczenia laserowego. Chirurgia plastyczna oraz chirurgia plastyczna i rekonstrukcyjna to przede wszystkim przywracanie naturalnych funkcji i wyglądu.

Chirurdzy plastyczni i rekonstrukcyjni to licencjonowani lekarze, czyli chirurdzy, którzy mogą wykonywać różnorodne zabiegi mające na celu przywrócenie wyglądu i zdrowia pacjentom, na przykład po urazie lub chorobie. Ważne jest, aby wybrać chirurga plastycznego z certyfikatem zarządu, szczególnie takiego, który pracuje w prywatnej placówce medycznej, aby mógł zaoferować Ci jak najlepsze usługi.

Należy również dokładnie zbadać zakres praktyki chirurga plastycznego.

Chirurdzy plastyczni specjalizują się w określonej dziedzinie, ale nie wszyscy praktykują w ten sam sposób w swojej specjalności, np. Chirurdzy ortopedzi lub chirurdzy klatki piersiowej. Dlatego należy dokładnie przeanalizować wszystkie aspekty praktyki chirurga plastycznego, w tym rodzaj pacjentów, których leczy, sprzęt i narzędzia, z których korzysta, oraz rodzaje usług, które oferuje lekarz.

Lekarz chirurgii plastycznej odtwórczej zwykle wykonuje dwa rodzaje operacji. Pierwsza polega na wprowadzeniu zmian w budowie ciała pacjenta po wypadku lub urazie tej części ciała. Drugi rodzaj zabiegu jest bardziej kontrowersyjny niż pierwszy, ponieważ polega na zastąpieniu uszkodzonej części protezą.

Po operacji wielu pacjentów przechodzi fizjoterapię i rehabilitację. Mogą również otrzymywać leki i inne metody leczenia, aby ich powrót do zdrowia był jak najbardziej bezbolesny i kompletny, a jednocześnie umożliwił im jak najszybszy powrót do codziennego życia.

Każdy zabieg chirurgii plastycznej składa się z czterech etapów.

W pierwszym etapie chirurg plastyczny usunie skórę z ciała pacjenta. Ten etap nazywa się „oczyszczeniem rany po nacięciu”.

Drugi krok polega na zszyciu nacięć. Następnie lekarz stworzy odlew ciała pacjenta i wszczepi potrzebny kawałek, zwykle wykonany z substancji silikonowej. Na koniec lekarz zszyje sztuczną część szwami i pacjent jest gotowy do powrotu do domu.

Istnieją przypadki, w których pacjent nie może przejść wszystkich tych etapów naraz, na przykład w przypadku ekstremalnego lub nieodwracalnego uszkodzenia wymienianej części ciała. W takich przypadkach lekarz może potrzebować wykonać niektóre lub wszystkie z tych czynności jednocześnie.

Pierwszy etap zabiegu chirurgicznego trwa zwykle kilka godzin. Drugi krok zajmie kilka dni, w zależności od ilości uszkodzeń i rodzaju wymaganej operacji. Ostatni krok trwa zwykle kilka tygodni lub miesięcy, w zależności od rodzaju wymaganego leczenia.

Istnieje wiele różnych procedur chirurgicznych dostępnych dla różnych schorzeń. Niektórzy lekarze specjalizują się w operacjach twarzy i ciała, podczas gdy inni koncentrują się na głowie lub szyi. Najpopularniejsze zabiegi to plastyka nosa, plastyka nosa, powiększanie piersi, plastyka brzucha.

Inną rzeczą do rozważenia podczas rozważania konkretnego lekarza jest jego wykształcenie i kwalifikacje. Jeśli wybrany przez Ciebie lekarz nigdy Cię nie leczył, istnieje duże prawdopodobieństwo, że ma niewielkie doświadczenie w wykonywaniu operacji plastycznych, których potrzebujesz. Upewnij się również, że lekarz posiada certyfikat komisji, co oznacza, że ​​przeszedł szerokie szkolenie i wykształcenie w zakresie wykonywania danego zabiegu.

Szukając specjalisty chirurgii plastycznej, porozmawiaj z kilkoma lekarzami i poszukaj takiego, który zechce omówić ryzyko związane z jego praktyką. Większość lekarzy, którzy wykonują operacje plastyczne, nie pobiera więcej niż 500 USD za godzinę lub więcej.

Ponieważ każdy rodzaj operacji wiąże się z ryzykiem, znalezienie specjalisty nie jest prostym zadaniem i najlepiej jest omówić wszystko z lekarzem przed wyrażeniem zgody na zabieg. Upewnij się, że prowadzisz rejestr rozmów z każdym chirurgiem plastycznym na wypadek pojawienia się problemów, aby w przyszłości móc omówić wszelkie wątpliwości z innym lekarzem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *