Chirurg plastyczny to w zasadzie lekarz medycyny posiadający specjalne przeszkolenie i wiedzę w zakresie interakcji z pacjentem, pielęgnacji ran, podstawowych zabiegów chirurgicznych, specjalnych dziedzin, w tym powiększania piersi, rzeźbienia ciała i odnawiania powierzchni skóry.

Chirurgia plastyczna i rekonstrukcyjna zajmuje się głównie przywracaniem normalnego funkcjonowania i formy po poważnych wypadkach lub operacjach rekonstrukcyjnych po chorobie. Zabiegi kosmetyczne obejmują powiększanie piersi, lifting twarzy i liposukcję i polegają na zastosowaniu różnych narzędzi chirurgii plastycznej w celu poprawy wyglądu skóry pacjenta i fizycznej budowy ciała.

Specjalizacja chirurga plastycznego koncentruje się na naprawie urazów spowodowanych urazem fizycznym lub chorobą oraz na odbudowie uszkodzonych lub zniszczonych tkanek i narządów. Większość chirurgów plastycznych posiada również certyfikaty z zakresu anestezjologii i są członkami American Board of Plastic Surgery. Wielu z nich przeszło intensywne szkolenie w wybranej przez siebie dziedzinie chirurgii plastycznej i jest wysoce wyspecjalizowanych i wykwalifikowanych. Chirurdzy plastyczni mają specjalne umiejętności i wiedzę z różnych dziedzin, takich jak chirurgia ogólna, dziecięca chirurgia plastyczna, chirurgia układu krążenia, chirurgia plastyczna twarzy.

Niektóre z zabiegów kosmetycznych, które obejmują chirurgię plastyczną, obejmują powiększanie piersi, plastykę nosa, rytidektomię i redukcję piersi. Wiele operacji plastycznych koncentruje się na zwiększaniu rozmiaru i kształtu piersi; niektórzy chirurdzy plastyczni wykonują nawet operacje plastyczne na mężczyznach, aby poprawić ich własny wizerunek. Chirurdzy plastyczni wykonują również u kobiet redukcję i powiększenie piersi oraz plastyki brzucha kobiet, które chcą zmienić kształt i rozmiar swojego ciała. W tej dziedzinie są zapraszani na regularne sesje konsultacyjne w celu omówienia różnych operacji plastycznych oraz ich zalet i wad. Dobry chirurg plastyczny byłby w stanie podejmować świadome decyzje na podstawie własnego doświadczenia i wiedzy.

Chociaż niektórzy chirurdzy plastyczni są certyfikowani w więcej niż jednej dziedzinie, przez większość czasu specjalizują się w jednej określonej dziedzinie. Na przykład chirurg plastyczny może być certyfikowany w zakresie rekonstrukcji piersi, chirurgii piersi, kosmetycznych implantów piersi, podczas gdy dermatolog może mieć certyfikat w zakresie rekonstrukcji skóry i innych chorób skóry. Wszystkie zabiegi kosmetyczne wykonywane przez chirurga kosmetycznego są bardzo ryzykowne i powinny być wykonywane wyłącznie przez specjalistę.

W przypadku rekonstrukcji piersi wykwalifikowany chirurg plastyczny byłby w stanie ocenić wszystkie informacje i doradzić pacjentce i jej rodzinie o wszystkich konsekwencjach operacji plastycznej. Pacjent i jego rodzina byliby zaangażowani w proces upewnienia się, że pacjent i jego bliscy uzyskają jak najlepszy wynik po operacji i byliby ściśle zaangażowani w proces podejmowania decyzji o operacji. Chirurg plastyczny byłby również obecny podczas operacji, aby monitorować postęp operacji i podejmować odpowiednie środki ostrożności, aby uniknąć ryzyka i powikłań.

Dla chirurga plastycznego bardzo ważna jest dokładna ocena historii choroby pacjenta i upewnienie się, że nie ma wcześniejszych warunków, które mogłyby doprowadzić do wypadku podczas operacji. Chirurdzy plastyczni przeprowadzają również dokładne badania fizykalne przed i pooperacyjne, aby uniknąć jakichkolwiek komplikacji i obrażeń podczas zabiegu.

Badanie wzroku jest również istotną częścią przedoperacyjnego i pooperacyjnego badania fizykalnego.

Dostarcza informacji o zdolności pacjenta do radzenia sobie z operacją plastyczną, jego wieku, historii choroby, stanie ogólnym, wszelkich innych czynnikach, które mogą wpłynąć na jego powodzenie w operacji, a które mogą zwiększyć prawdopodobieństwo powikłań podczas zabiegu. operacja. Badanie pomaga również wykryć wszelkie fizyczne wady pacjenta, które mogą prowadzić do niepotrzebnych powikłań. Pomaga również określić przydatność pacjenta do zabiegu.

Po przeprowadzeniu zabiegów pacjent zobowiązany jest do przestrzegania wszystkich zaleceń pooperacyjnych chirurga plastycznego w celu zmniejszenia ryzyka powikłań i zwiększenia szans na pomyślne i bezpieczne wyniki operacji plastycznej. Te instrukcje obejmują przyjmowanie wszystkich leków zaleconych przez chirurga i upewnienie się, że pacjent przestrzega wszystkich niezbędnych wytycznych, aby uniknąć dalszych komplikacji. Należy również ściśle i religijnie przestrzegać zaleceń pooperacyjnych, aby uniknąć niepotrzebnych komplikacji. Wszystkie te instrukcje nie byłyby możliwe, gdyby pacjent nie postępował zgodnie z instrukcjami. Niezastosowanie się do instrukcji może spowodować dalsze komplikacje i obrażenia pacjenta i jego rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *