Wraz z akredytacją większej liczby chirurgów plastycznych przez American Board of Plastic Surgery (ABPS) konkurencja stała się bardziej intensywna i konkurencyjna. Więcej operacji jest wykonywanych przez chirurgów niemedycznych, którzy nie są w pełni przeszkoleni w zakresie technik i metod chirurgii plastycznej. Z tego powodu ważne jest, aby wiedzieć, na co zwrócić uwagę wybierając lekarza do wykonania zabiegu kosmetycznego.

Od tradycyjnego liftingu twarzy po zabiegi botoksu czy nawet laserowe odnawianie powierzchni, operacje kosmetyczne wykonywane przez chirurgów niemedycznych uległy w ostatnich latach znacznym zmianom. I często ludzie szukający najlepszego chirurga plastycznego mogą mieć trudności z wyborem chirurga, którego szukają. Jedną z głównych obaw wielu osób, które chcą znaleźć wykwalifikowanego chirurga plastycznego, jest to, że chirurg medyczny i niemedyczny mogą być zdezorientowani.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania w przypadku tych dwóch typów chirurgów jest to, że są różni.

Chirurdzy skupiają się wyłącznie na naprawie lub korygowaniu problemu fizycznego. Chirurdzy niemedyczni zajmują się ogólnym wyglądem i samopoczuciem pacjenta oraz pracują nad stworzeniem bardziej estetycznego wyglądu. Ważne jest, abyś wybrał najlepszego możliwego chirurga, aby ogólne wyniki były jak najbardziej satysfakcjonujące.

Jedną z głównych rzeczy, które będziesz chciał zrobić, jest zapytanie o konkretne potrzeby Twojej procedury. Niektóre zabiegi są uważane za kosmetyczne, a inne nie. Bardzo ważne jest, abyś dokładnie wiedział, czego się spodziewasz, idąc do lekarza. Jeśli nie masz jasności co do tych kwestii, a lekarz nie wyjaśnia ich jasno, możesz rozważyć innego lekarza.

Należy również wziąć pod uwagę rodzaj środowiska biurowego, w którym pracuje lekarz. Większość lekarzy znajduje się w biurowcu, gdzie będą dzielić przestrzeń z innymi placówkami medycznymi. Wiele klinik kosmetycznych mieści się w oddzielnych budynkach, często w dużym budynku z wieloma piętrami. Musisz upewnić się, że gabinet jest wystarczająco wygodny, aby wykonać zabiegi chirurgiczne oraz że jest czysty i uporządkowany. Upewnij się, że na blacie nie stoją brudne naczynia.

Poproś również o obejrzenie zdjęć biura, aby upewnić się, że otoczenie jest tak profesjonalne, jak się wydaje. Miej oko na meble i upewnij się, że nie ma żadnych nieestetycznych elementów porozrzucanych po całej przestrzeni. Niektórzy lekarze często zatrudniają recepcjonistki do konsultacji, dzięki czemu możesz łatwo zapytać, jak działa gabinet.

Podczas rozmowy z tymi lekarzami ważne jest również, aby upewnić się, że mają oni wystarczające doświadczenie, aby wykonać wymaganą procedurę. Istnieje wiele zabiegów kosmetycznych, w których lekarz się nie specjalizuje. Oznacza to, że należy sprawdzić kwalifikacje potencjalnego chirurga. Upewnij się, że wiesz, jakie rodzaje operacji są im znane. Sprawdź w American Board of Plastic Surgery, czy lekarz ma odpowiednie uprawnienia.

Powinieneś również upewnić się, że chirurg plastyczny jest skłonny powiedzieć ci o wszelkich badaniach przedoperacyjnych, których może użyć. Upewnij się, że szczegółowo omawiają z tobą procedurę. Prawdopodobnie nie uzyskasz wszystkich informacji podczas pierwszego spotkania, ale pracując z lekarzem, dowiesz się znacznie więcej. O tym konkretnym chirurgu.

Oprócz sprawdzenia swojego chirurga, upewnij się, że ma on licencję wydaną przez stan, w którym mieszkasz. Pomoże Ci to określić, czy Twój chirurg plastyczny jest rzeczywiście wykwalifikowany, aby wykonywać dobrej jakości prace kosmetyczne. Ostatnią rzeczą, na którą masz ochotę, jest narażenie się na ryzyko infekcji podczas wykonywania operacji plastycznych. Może to spowodować poważne uszkodzenie ciała, a nawet życia.

Powinieneś również upewnić się, że pytasz o opcje płatności. Jest to szczególnie ważne, jeśli operacja ma na celu powiększenie piersi lub inne operacje. To może być objęte ubezpieczeniem. Upewnij się, że mogą z Tobą współpracować, aby pomóc Ci określić, ile będziesz musiał zapłacić, zanim zaplanujesz leczenie.

Na koniec upewnij się, że zapytasz, czy twój chirurg zapewni ci dalszą opiekę po zabiegu, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości. Jeśli coś Cię niepokoi, koniecznie omów je z lekarzem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *