Wybierając chirurga kosmetycznego, ważne jest, aby wybrać kogoś, z kim czujesz się komfortowo. Edukacja i szkolenie wszystkich chirurgów kosmetycznych i dermatologów jest bardzo różna, ale wyniki końcowe i procedury każdego z nich są bardzo podobne. Jeśli rozważasz pójście do chirurga kosmetycznego, ważne jest, abyś był zadowolony z ich kwalifikacji i ogólnego doświadczenia związanego z leczeniem.

Podobny program edukacyjny przechodzą chirurdzy kosmetyczni.

Wszyscy muszą studiować pod okiem akredytowanego lekarza na czteroletnim uniwersytecie. Chociaż program różni się od lekarza do lekarza, większość z nich wymaga co najmniej 100 godzin zajęć w warunkach szpitalnych i ukończenia egzaminu certyfikacyjnego przez American Board of Plastic Surgery. Niektóre szkoły wymagają dodatkowych zajęć poza szpitalem, aby uzyskać stopień współpracownika lub nawet licencjata z chirurgii ogólnej.

W zależności od obszaru, w którym chcesz się leczyć, istnieją różne poziomy szkolenia, które otrzymasz. Pierwszy poziom szkolenia nazywa się Bachelor of Science in Medical Sciences lub BSN. Ten poziom szkolenia jest przeznaczony dla osób, które chcą uzyskać uprawnienia do wykonywania operacji ogólnych, polegających na wykonywaniu chirurgii ogólnej i rekonstrukcyjnej twarzy.

Osoby na tym poziomie wyszkolenia mają zwykle do wyboru dwie dziedziny medycyny, aby specjalizować się w: chirurgii ortopedycznej lub neurochirurgii. Po ukończeniu programu BSN możesz wybrać pracę na jeden z dwóch sposobów. Możesz zostać certyfikowanym chirurgiem kosmetycznym lub dermatologiem. Lekarz, którego wybierzesz, zdecyduje, jaką dziedziną będziesz się zajmować.

Drugi poziom szkolenia, na który może przejść chirurg kosmetyczny, to doktor medycyny. Ten poziom jest przeznaczony dla osób, które chcą specjalizować się w określonych obszarach chirurgii plastycznej i innych dziedzinach medycyny. Lekarze ci mogą zdecydować się skoncentrować swoją edukację na konkretnym obszarze chirurgii, który ich interesuje i chce pomóc pacjentom.

Lekarze ci będą mieli wiele różnych dziedzin medycyny, w których mogą się specjalizować. Na przykład mogą zdecydować się na skupienie się wyłącznie na obszarze chirurgii plastycznej lub na zdobycie tytułu magistra z chirurgii ogólnej. Mogą również wybrać specjalizację z pediatrii lub konkretną gałąź chirurgii kosmetycznej, taką jak powiększanie piersi.

Gdy lekarz zdecyduje się kontynuować swoje specyficzne szkolenie, będzie gotowy do przejścia do następnego kroku. Następnym krokiem jest doktorat z chirurgii. Jest to zazwyczaj najwyższy stopień, jaki lekarz może osiągnąć i wymaga ukończenia ponad 400 godzin zajęć na czteroletnim uniwersytecie. Lekarze ci są odpowiedzialni za określenie, które obszary chirurgii będą nauczane i będą w stanie zająć się klinicznymi obowiązkami personelu chirurgii plastycznej.

Istnieje wiele różnych szkół medycznych w Stanach Zjednoczonych i za granicą, które oferują tę zaawansowaną edukację. Aby znaleźć renomowaną szkołę, do której możesz uczęszczać, poświęć trochę czasu na zbadanie szkół, które Cię interesują. Wiele z nich ma strony internetowe, które zawierają informacje o ich szkołach i sposobach skontaktowania się z instruktorami, aby uzyskać więcej informacji na temat kursu.

Kiedy znajdziesz instytucję, która Twoim zdaniem cieszy się dobrą opinią, będziesz chciał upewnić się, że szkoła ma dobrą reputację w Internecie. Aby to zrobić, przyjrzyj się statusowi akredytacji szkoły, niezależnie od tego, czy otrzymała pieczęć American Board of Plastic Surgery lub inne podobne uznanie. Istnieje wiele osób pozbawionych skrupułów, które mogą próbować żerować na studentach, oferując niskie czesne. dlatego ważne jest, aby przeprowadzić badania i znaleźć szkołę o solidnej reputacji.

Ostatnim krokiem po tym jest poświęcenie czasu na rozpoczęcie poszukiwania miejsca do wykonywania usług medycznych. Będziesz chciał znaleźć stan, który cieszy się dobrą reputacją, abyś mógł zacząć ćwiczyć w tym obszarze. Poszukaj w lokalnych książkach telefonicznych lub na mapie miasta lekarzy przebywających w danym rejonie i przejrzyj wszelkie katalogi internetowe, aby dowiedzieć się, czy oferują oni rodzaj usług chirurgii plastycznej, który Cię interesuje.

Nowy zawód może być ekscytujący i satysfakcjonujący, ale może też być wymagający dla ciała i umysłu. Poświęć trochę czasu, aby znaleźć idealną równowagę między nimi, a wtedy będziesz miał doświadczenie na całe życie. Powodzenia i gratulujemy decyzji o zostaniu chirurgiem plastycznym odnoszącym sukcesy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *