Nie chcesz lub nie możesz czekać w kolejce do ginekologa? W dobie Internetu ze specjalistą można spotkać się online. W ten sposób zaoszczędzisz sporo czasu, a także zapewnisz sobie prywatność. Na dodatek umówienie się na e-wizytę jest proste i przyjemne. Sprawdź, jakie usługi oferują ginekolodzy w ramach telemedycyny.

Recepta na antykoncepcję hormonalną

W ramach konsultacji ginekologicznych online można otrzymać e receptę na tabletki antykoncepcyjne. Przeważnie pacjentki mogą jednak skorzystać z takiej usługi wyłącznie w sytuacji, gdy już stosują antykoncepcję hormonalną. W celu uzyskania recepty należy wypełnić formularz na stronie serwisu lub zamówić e-wizytę u lekarza. Po przeprowadzeniu odpowiedniej ankiety medycznej i ocenie stanu zdrowia ginekolog podejmie decyzję dotyczącą wystawienia recepty. Jest to wygodna opcja dla kobiet, w których przypadku nie ma konieczności odwiedzania lekarza np. co miesiąc.

Recepta na antykoncepcję awaryjną

Ginekolog online może również wystawić receptę na antykoncepcję awaryjną. Bez wątpienia jest to bardzo przydatna opcja w przypadku stosunku bez zabezpieczenia lub awarii antykoncepcji. Tabletki postkoitalne, popularnie nazywane „tabletkami po”, należy bowiem przyjąć możliwie jak najszybciej. Awaryjna antykoncepcja online dzięki konsultacjom może być uzyskana znacznie szybciej niż w przypadku konieczności umówienia się na wizytę w gabinecie. Na dodatek z usług ginekologa online można skorzystać także w weekend czy też w nietypowych godzinach.

Konsultacja dolegliwości układu płciowego

Do ginekologa online warto zwrócić się w przypadku dolegliwości układu płciowego. Podczas konsultacji z lekarzem można omówić niepokojące objawy, takie jak pojawienie się nietypowej wydzieliny, swędzenie czy też pieczenie. Na podstawie wywiadu medycznego specjalista może udzielić porady i zalecić odpowiednie badania diagnostyczne. Niekiedy można też otrzymać od ginekologa receptę online lub e-zwolnienie.

Kontynuacja dotychczasowego leczenia

Wirtualne wizyty u ginekologa są też świetnym rozwiązaniem dla kobiet, które po prostu chcą kontynuować dotychczasowe leczenie. Podczas konsultacji można podzielić się z lekarzem informacjami o przebiegu leczenia. Jest to wygodna opcja zwłaszcza w sytuacji, gdy nie występują żadne komplikacje. Ponadto wystawienie na antykoncepcję recepty online nie musi zawsze oznaczać osobistej wizyty u specjalisty. Dotyczy to tabletek stosowanych zarówno w celu zapobiegania ciąży, jak i w ramach leczenia chorób i zaburzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *