Zanim rozważysz wizytę u chirurga plastycznego, musisz zrozumieć niektóre podstawy, które zostaną tutaj omówione. Pierwszą rzeczą, o której powinieneś wiedzieć, jest to, że nikt nie może mieć idealnie naturalnie wyglądającej skóry. Dlatego większość chirurgów plastycznych koncentruje się na poprawie wyglądu skóry.

Lekarz chirurgii plastycznej to zwykle wysoko wyszkolony, licencjonowany lekarz przeszkolony w zakresie leczenia urazów, interakcji z pacjentem i podstawowych technik chirurgicznych, a także dziedzin specjalistycznych, w tym konturowania ciała, przeszczepów tkanek, laseroterapii. Chirurgia kosmetyczna i rekonstrukcyjna zazwyczaj polega na przywróceniu lub naprawie normalnego funkcjonowania i struktury. Jednak niektóre operacje plastyczne zajmują się takimi obszarami, jak operacja nosa lub powiększenie brody. We wszystkich przypadkach chirurg plastyczny zastosuje techniki, które zwiększą Twoją pewność siebie i poprawią Twój wizerunek. Oto kilka rzeczy, których należy się spodziewać, wybierając chirurga kosmetycznego.

Podobnie jak w przypadku każdego zabiegu chirurgii plastycznej, powinieneś spodziewać się, że będziesz pod opieką wykwalifikowanego chirurga. Twój chirurg plastyczny będzie w stanie dokładnie wyjaśnić przebieg zabiegu i poprowadzi Cię przez cały proces. Będzie również w stanie przedstawić pełną historię medyczną przed i po operacji. Twój lekarz zapyta o Twoją historię medyczną, dietę, styl życia, leki i nie tylko. W razie potrzeby lekarz będzie mógł skierować Cię do innych wykwalifikowanych lekarzy.

Przed podjęciem decyzji o operacji plastycznej należy omówić dostępne opcje z kilkoma różnymi chirurgami.

Chirurg poda oszacowanie, ile będzie kosztować leczenie, a także jaki może być czas powrotu do zdrowia. Ponadto Twój chirurg plastyczny będzie mógł udzielić Ci informacji na temat wszystkich zagrożeń i skutków ubocznych związanych z zabiegiem.

Decydując się na chirurga kosmetycznego, upewnij się, że znajdziesz kogoś, kto specjalizuje się w Twoim rodzaju leczenia. Na przykład, jeśli masz problem z trądzikiem, Twój lekarz najprawdopodobniej zasugeruje dermatologa. Jeśli jednak chcesz podniesienia piersi lub liposukcji, lepiej udaj się do specjalisty zajmującego się powiększaniem piersi lub liposukcją. Upewnij się, że Twój chirurg kosmetyczny posiada certyfikat wydany w tej dziedzinie przez American Board of Plastic Surgery lub licencję United States Board of Plastic Surgery.

Upewnij się, że masz dużo skierowań, zanim wybierzesz chirurga. Upewnij się, że lekarze, z którymi rozmawiasz, są bardzo pomocni i cierpliwi w stosunku do swoich pacjentów. Upewnij się, że zostałeś jasno poinformowany o zabiegu, zanim podejmiesz jakiekolwiek kroki w kierunku operacji. Przed operacją powinieneś czuć się dobrze z chirurgiem i lekarzem.

Po wybraniu chirurga poproś go o dokładne zbadanie i sprawdzenie Cię przed operacją. Dowiedz się, na czym będzie polegał zabieg, jak długo potrwa i kiedy odbędzie się zabieg. W razie potrzeby możesz nawet umówić się na nocleg w szpitalu lub przychodni. Po operacji upewnij się, że masz badanie pooperacyjne.

Wybór zabiegu kosmetycznego to zawsze duży krok, ale stosunkowo niewielki w porównaniu z ogólnym stanem zdrowia, rekonwalescencją po operacji i wszystkimi rzeczami, które należy wziąć pod uwagę. Rozważając operację plastyczną, istnieje kilka możliwości. Pamiętaj, aby dobrze się rozejrzeć, zanim podejmiesz decyzję. Pamiętaj, że po operacji będziesz mieć bliznę, która z czasem zniknie. Aby za kilka tygodni lub miesięcy wyglądać lepiej, Twój chirurg będzie mógł ponownie przymocować skórę do mięśni leżących pod spodem, co nada Twojej twarzy kształt i wyrazistość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *