Wykwalifikowany chirurg plastyczny to lekarz specjalizujący się w dziedzinie medycyny.

Został przeszkolony w różnych aspektach medycyny i może wykonywać różnorodne procedury.

Chirurgia plastyczna i rekonstrukcyjna polega na odtworzeniu funkcji i struktury narządu. Niektórzy chirurdzy plastyczni specjalizują się w zabiegach chirurgii plastycznej, podczas gdy inni zajmują się wyłącznie operacjami rekonstrukcyjnymi. Chirurg jest odpowiedzialny za wykonywanie wielu innych procedur medycznych, ale jest również uważany za bardzo cenną część całego zespołu zajmującego się pacjentami.

Chirurg plastyczny wykonuje zabiegi mające na celu poprawę wyglądu i dotyku Twojej skóry. Może to obejmować drobne zabiegi, takie jak leczenie wyprysków, usuwanie trądziku i ulepszenia chirurgiczne. Wykwalifikowany chirurg plastyczny będzie wiedział, jak wprowadzić drobne poprawki w wyglądzie pacjenta. Jeśli chcesz naprawić złamane ramię, może on wprowadzić drobne poprawki w obszarze, który wymaga zmiany.

Kolejną specjalnością chirurga jest chirurgia piersi. Może stworzyć nową pierś lub usunąć istniejącą. Chirurg może również wykonać lifting piersi lub stworzyć niezbędny implant w celu skorygowania piersi, które nie mają jędrnego, okrągłego wyglądu. Chirurdzy plastyczni stali się bardzo biegli w tworzeniu różnorodnych wyglądów i stylów przy użyciu technik chirurgicznych.

Chirurdzy kosmetyczni również będą mogli korygować problemy z Twoim wzrokiem. Chirurg może również wykonywać operacje oczu, takie jak operacja powiek. Często okaże się, że są to schorzenia oczu, które nie reagują dobrze na rutynowe noszenie oczu.

Oprócz zabiegów rekonstrukcyjnych większość chirurgów specjalizuje się w modyfikacjach ciała, takich jak powiększanie piersi, usuwanie włosów i liposukcja. Tego typu zabiegi kosmetyczne wykonywane są regularnie. Niektórzy pacjenci decydują się na jedną lub więcej z tych procedur naraz, podczas gdy inni decydują się na wykonanie ich w tandemie.

W ostatnich latach bardzo popularna stała się chirurgia rekonstrukcyjna.

Ten rodzaj zabiegu jest często stosowany w przypadku osób, które straciły kończynę w wyniku katastrofy. Chirurdzy plastyczni mogą używać sztucznych kończyn lub części ciała pacjenta do odtworzenia brakującej kończyny, zwiększając ich mobilność i niezależność.

Po wybraniu wykwalifikowanego chirurga plastycznego ważne jest, aby zadać wiele pytań. W szczególności upewnij się, jakie masz ubezpieczenie i czy je akceptuje. Twój chirurg plastyczny powinien być w stanie dostarczyć Ci listę skierowań, abyś mógł zorientować się, jakie procedury obejmują.

Większość firm ubezpieczeniowych pokrywa wiele zabiegów oferowanych przez chirurga plastycznego, ale są takie, które tego nie robią. Najlepiej jest dowiedzieć się, co obejmuje polisa i za co jesteś odpowiedzialny, jeśli zdecydujesz się nie mieć ubezpieczenia, zanim zdecydujesz się na operację.

Poważne zabiegi chirurgii plastycznej są często objęte ubezpieczeniem. Obejmuje to poważne operacje, takie jak powiększenie piersi, plastyka nosa, plastyka brzucha i lifting twarzy. Niektóre firmy ubezpieczeniowe opłacają zarówno operację, jak i opiekę następczą. Taka sytuacja może mieć miejsce, gdy lekarz wykonujący zabieg pracuje dla kasy chorych.

Przed podjęciem decyzji, czy potrzebujesz ochrony ubezpieczeniowej, poproś firmę ubezpieczeniową o dostarczenie listy procedur objętych ubezpieczeniem i zapoznanie się z nią. Jeśli tak się nie stanie, zwykle można znaleźć lekarza, który pokryje wszystkie koszty, a następnie przeprowadzić operację bez ubezpieczenia.

Jeśli chodzi o chirurgię plastyczną, nie ma powodu, aby martwić się o wykonanie zabiegu. Zadaj wiele pytań przed i po zabiegu, a Twój chirurg plastyczny powinien być w stanie udzielić Ci informacji potrzebnych do podjęcia świadomej decyzji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *