Szukasz najlepszego lekarza do zabiegu kosmetycznego?

Jest kilka rzeczy, które musisz wiedzieć przed dokonaniem wyboru. Większość pacjentów szukających najlepszego lekarza do pracy będzie miała trudności z podjęciem decyzji, jakiego lekarza szukają. Jednym z głównych problemów dla większości pacjentów jest to, że lekarz kosmetyczny i chirurg ogólny mogą być połączeni w jedno.

Chociaż lekarze kosmetyczni mogą wykonywać tylko operacje plastyczne, a nie operacje ogólne, chirurdzy ogólni mogą nadal wykonywać procedury ogólne. Rozważając chirurga plastycznego, ważne jest, aby rozróżnić, jakiego rodzaju lekarza szukasz w zakresie chirurgii estetycznej.

Lekarze rodzinni lub lekarze pierwszego kontaktu specjalizują się we wszystkich rodzajach fizycznej opieki zdrowotnej. Zajmują się leczeniem pacjentów z różnymi chorobami i zaburzeniami, takimi jak cukrzyca, choroby serca, nadciśnienie, a nawet rak. Lekarze specjalizują się również w leczeniu pacjentów z różnymi rodzajami chirurgii plastycznej.

Z drugiej strony chirurdzy plastyczni to specjaliści wykonujący zabiegi estetyczne i rekonstrukcyjne. Chirurgia estetyczna to zabiegi takie jak lifting twarzy, powiększanie piersi i plastyka nosa, natomiast chirurgia rekonstrukcyjna dotyczy urazów i blizn powstałych w wyniku wypadków i chorób. Ta ostatnia kategoria jest określana jako chirurgia rekonstrukcyjna. Termin ten odnosi się do każdego rodzaju zabiegu chirurgicznego, który polega na poprawie wyglądu ciała i jakości. Wielu pacjentów poszukuje chirurgów plastycznych, którzy koncentrują się na naprawie i poprawie swojego ciała po wypadku lub chorobie.

Główną różnicą między lekarzem specjalizującym się w zabiegach kosmetycznych i rekonstrukcyjnych a lekarzem specjalizującym się w chirurgii plastycznej jest poziom wyszkolenia i wykształcenia, które musi zdać, aby uzyskać uprawnienia. Chirurgia plastyczna wymaga mniej szkolenia niż chirurgia rekonstrukcyjna. Oznacza to, że lekarz specjalizujący się w chirurgii plastycznej będzie musiał odbyć więcej godzin szkolenia w tej dziedzinie, ale będzie mógł uzyskać licencję w takim samym tempie, jak lekarz specjalizujący się w chirurgii rekonstrukcyjnej. {jeśli spełnią wymagania zarządu. Będziesz musiał przeprowadzić własne badania, aby określić, który rodzaj lekarza najlepiej pasuje do twoich konkretnych potrzeb i celów.

Chirurdzy ogólni mogą mieć większe doświadczenie w chirurgii plastycznej niż lekarze ogólni. Dzieje się tak dlatego, że specjalizują się w wykonywaniu większej liczby zabiegów obejmujących zabiegi kosmetyczne. Chociaż mogą oni również wykonywać zabiegi ogólne, głównym celem tych lekarzy nie jest korygowanie choroby lub wady. Zamiast tego są szkoleni, aby poprawić jakość życia pacjenta. Często są wymagane do wykonywania zabiegów, takich jak liposukcja w celu usunięcia nadmiaru skóry, a także zabiegów estetycznych, takich jak powiększanie piersi, lifting twarzy i plastyka nosa.

Jeśli rozważasz chirurga plastycznego, dobrze jest omówić dostępne opcje i upewnić się, że znasz różnicę między chirurgiem ogólnym a specjalistą chirurgiem plastycznym. Ważne jest, aby zbadać kwalifikacje i akredytację każdego chirurga, ponieważ oba rodzaje mają te same cele. Kiedy próbujesz zdecydować, którego lekarza użyć, upewnij się, że rozumiesz, który z nich jest odpowiedni dla Ciebie. Wybór lekarza to coś, co do czego chcesz mieć pewność. Powinieneś mieć otwarte i szczere relacje z lekarzem.

Sukces twojego doświadczenia z chirurgiem zależy od tego, jak bardzo mu ufasz i od tego, jak podchodzi do tego procesu. Płacisz ich opłaty, więc bardzo ważne jest, abyś czuł się z nimi komfortowo. Przedyskutuj całą procedurę z lekarzem, aby upewnić się, że czujesz się komfortowo z wynikami. artykuły sponsorowane cennik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *